Prindi see leht

Koguduse kava

EELK ÄKSI ANDREASE KOGUDUS

  • Jumalateenistus igal pühapäeval kell 11:00

Tuleval pühapäeval, 10. mail, on meil jälle võimalus koguneda jumalateenistusele Äksi kirikus kell 11:00. Jumalateenistus toimub suures kirikus, ja teemaks on ”Taevariigi kodanikuna maailmas.” Hästi sobib antud olukorraga kokku pühapäeva juhtsalm: ”Laulge Isssandale uus laul, sest Ta on teinud imetegusid.” (Ps 98:1) On suur rõõm, et saame jälle koguneda kirikusse Jumalat vaimus ja tões kummardama, Teda kõigi Tema heategude eest tänama ja Temalt kõike paluma, mida meile ihu ja hinge poolest tarvis on.

Avalike jumalateenistuste ja usuliste talitustega alusamine toimub olukorras, kus tuleb jätkuvalt arvestada covid-19 viiruse tõttu kehtestatud ja ka edaspidi kehtivate piirangutega. Kirikulistele paneme südamele, et jätkuvalt kehtib nn. ”2+2 reegel”, mis tähendab seda, et ka kirikus tuleb üksteisega hoida vähemalt 2 meetrist vahemaad. Kiriku ukse juures on desinfitseerimisvahendid kätele ja käed tuleks desinfitseerida nii kirikusse sisenedes kui ka sealt väljudes. Tuleb ka hoiduda üksteise kallistamisest ja käega tervitamisest ja pigem üksteist tervitada näiteks kummardusega. Armulauada jagatakse oblaadi sissekastmise meetodil, ja kirikuõpetaja desinfitseerib hoolikalt oma käsi enne ja pärast armulaua jagamist. Ka armulaual palume üksteisega hoida 2 meetrist vahemaad.

Vaatamata jumalateenistuste osas kehtinud piirangu lõppemisele kehtivad jätkuvalt need piirangud:

  • inimesed, kellel on diagnoositud COVID-19 haigust põhjustav koroonaviirus, ei tohi alates diagnoosimisest kuni tervenemiseni kodust lahkuda.
  • see piirang kehtib ka nendega koos elavatele või samas elukohas püsivalt viibivatele inimestele.

Lähem info, koguduse õpetaja Esa Luukkala, tel 5811 3195
Juhatuse esimees Koit Lang, tel 526 8730
Organist Tambet Anja, tel 524 0427

Koguduse konto SEB pangas EE39 1010 1520 0180 7001, SWIFT kood (BIC): EEUHEE2X